Всички посочени цени са с ДДС. За търговци и по-големи количества има отстъпки. За повече информация моля свържете се с нас.
Отговорили сте на всички въпроси
Резултати
Начало -
Грамофонче, Ипомея смес 5 г -
Серниста киселина Аполон -
Цимицифуга -
Царевица за пуканки Средноранен сорт за домашни лакомства -
торни пръчици -
НЕО БРОДИГАРД паста отрова срещу плъхове и мишки -
Салата Зимна маслена глава - Ранен сорт за вашата трапеза! -
Керамична кашпа лейка GOTHIC Can Aqua M -
Оксалис -
Пулсатила -
Пъпеши Медена Роса -
Лимонова трева -
Латинка пълзяща смес -
Фритилария -
Производство на пъпеши -
Едногодишни цветя микс Garden Deco -
Патладжан Дълъг пурпурен -
Магданоз Фестивал 68 (ИЗК) -
Кученце пастел микс -
Машина за затваряне на метални капачки ръчна -
Градински чай (Салвия ) -
Саксия за орхидея PS GREEN -
Магданоз къдрав Мос Кърлед -
Астри двуцветни микс красиви едногодишни цветя. -
Копър Лечебен -
Комплект за поливене, пистолет 7 функции + маркуч -
Чубрица Градинска -
Кратунки -
Живи камъчета -
Оксалис -
Ектомин 10%: Защитете се от неприятни насекоми -
Червен (етиопски) банан Musa Ensete Maurelli №31101 -
Полезните хранителни вещества в пъпеша
Полезните хранителни вещества в пъпеша
Полезните хранителни вещества в пъпеша
Зрелият пъпеш съдържа бързи въглехидрати - глюкоза, фруктоза и захароза. Месестата част е богата на витамини от групата В, витамин С, калий, магнезий, желязо, калций, селен и други вещества, които действат благоприятно на хемопоетичните органи, сърдечно-съдовата система, жлезите с вътрешна секреция. Пъпешът храни тимуса и щитовидната жлеза, а тяхното добро функциониране поддържа имунната система в изправност.
Нишестето и пектинът на пъпеша не се усвояват в храносмилателната система. Те имат свойството да поемат вредните вещества в червата и ги извеждат от организма. Пъпешът подобрява перисталтиката на червата и отделителните свойства на органите на храносмилателната система.
Пъпешът е особено полезен с високото си съдържание на фолиева киселина. Фолиевата киселина стимулира образуването на кръвни клетки от костния мозък и подпомага секрецията на солна киселина в стомаха. Сто и петдесет грама пъпеш задоволява нуждите на организма от фолиева киселина за деня, което го прави абсолютно подходящ плод за жени планиращи бременност, бременни, деца и лица с хронични заболявания.
Същият грамаж насища организма с калий, магнезий и един изключително рядък минерал германий, които са необходими на сърцето, бъбреците. Съдържанието на калий и магнезий в пъпеша е много повече отколкото в краставицата, крушата или зелето. Тези микроелементи имат понижаващ кръвното налягане и нивото на холестерола ефект. А германият е микроелемент, отговорен за поддържането на младостта на клетките.
Количеството фруктоза в зрелия пъпеш преобладава в сравнение с другите два вида захари. Фруктозата е по-сладка от обикновената захар, но за разлика от нея не води до напрягане на инсулиновия апарат на задстомашната жлеза, което е от важно значение за болните от диабет. Фруктозата се смята за най-добрата, натурална, форма на захар за възрастните хора, подходяща при нарушения на обмяната на мазнините и холестерола, функциите на червата и атеросклероза.
В пъпеша има достатъчно количество глюкоза, което да поддържа нивото на глюкоза в кръвта в норма и образуването на необходимите запаси на гликоген в черния дроб, отговорен за храненето на мускулните тъкани, така необходим и за сърдечните мускулни тъкани.
1